KERESŐMARKETING
MI A KERESŐOPTIMALIZÁLÁS ALAPJA?
Ha olvastál már arról, hogy mi is a keresőoptimalizálás és mik az alapjai, akkor minden bizonnyal találkoztál sokféle definícióval. Olvashattál arról, hogy létezik technikai SEO, on-page SEO, off-page SEO, és arról is kellett olvassál, hogy mely nagyon fontos technikai elemeket kell naprakészen tartani.
UGYANIS A KERESŐOPTIMALIZÁLÁS A TECHNIKAI BEÁLLÍTÁSOKRÓL SZÓL… VAGY NEM?
Mi történik abban az esetben, ha minden technikai elem csodásan be van állítva, nagyon hasznos információkat tettünk ki a weboldalunkra, és tegyük még azt is hozzá, hogy mindenféle linképítéssel is ügyeskedtünk de a látogatók mégsem jönnek?
Akkor talán mégsem a technikai SEO jelenti a keresőoptimalizálás alapját?
Beszélhetünk itt a title-ról, a meta leírásokról, a heading-ekről meg szép url-ekről, ami nagyon hangzatos így előre, de sokak számára biztos kínainak hangzik ha egy nagyon fontos dolog nincs rendben a weboldallal. Ezzel nem azt akarjuk mondani, hogy ezek az imént leírt dolgok nem fontosak, hanem azt, hogy van ennél egy jóval fontosabb.
Most egy titkot fogok elmondani ami egészen biztosan szembe megy azzal ami eddig hallottál a SEO-ról. A sikeres keresőoptimalizálás 15%-át teszi ki csak a technika, a többi a józan ész és a szorgalmon múlik.
AKKOR MIK IS AKKOR A KERESŐOPTIMALIZÁLÁS ALAPJAI, HA NEM A TECHNIKAI BEÁLLÍTÁSOK?
Keresőoptimalizálás alapjai valójában
Az első és legfontosabb az, hogy pontosan határozzuk meg mind látogatói és mind Google szemmel azt, hogy miről fog szólni a weboldalunk. Mert nem jó az, ha szól kicsit erről is meg arról is, meg még írunk egy harmadik témát is. Tehát a legfőbb szempont az a keresők számára, hogy megtudtuk e pontosan határozni a weboldal témáját. Ha megkérdeznék Tőled azt, hogy miről szól a weboldalad, akkor el tudod e mondani 2-3 szóval azt úgy, körítések nélkül, hogy a másik is megértse? Pl, az én weboldalam keresőoptimalizálással foglalkozik. Az én blogom vízszereléssel vagy chiptuninggal kapcsolatos fontos információkat tartalmaz. Második dolog az, ami szintúgy fontos, hogy hasznos tartalmaid legyenek. Nem az a fontos tartalom amit Te annak tartasz, hanem az ami a célközönséged számára hasznos. Ez persze lehet ugyanaz de rengetegszer nem az. Tehát ne a saját szempontjaid szerint írj tartalmakat, hanem derítsd ki, hogy milyen szavakra és kifejezésekre keresnek rá a témádat illetően.
Keresőoptimalizálás alapjai a gyakorlatban
Úgy határozd meg az oldalad témáját, hogy 2-3 szóval elmondhasd bárkinek, mivel is foglalkozik.
Érdemes erre használni a Google AdWords kulcsszókeresőt, ott úgynis megtalálhatóak azon kulcsszavakat és kifejezések amelyekre az emberek keresnek a keresőben.
Egy keresőoptimalizáló tanfolyam, ahol ezt tanítják:
Nem véletlen hangsúlyozzuk azt, hogy először nagy hangsúlyt kell fektetni az alapok elsajátítására. Az alapok nélkül nem tudunk mire építkezni, és a legtutibb keresőoptimalizálási trükk is fölösleges erőlködés lesz
Ha azt észre, hogy weboldaladba több van és félig működött az amit eddig csináltál, érdemes elmenned egy keresőoptimalizálási tanfolyamra. Itt rendbe teszik az alapokat. Ha komoly eredményeket akarsz elérni a keresőben azt csakis stabil alapokkal lehet.
WEBDEVELOPMENT
A piaci alapon sikeresen működő weboldalhoz nagyon sok tényezőnek kell összeállni. Sok tervezést, odafigyelést, tapasztalatot és kommunikáció előkészítést igénylő feladat, kezdődően a tervezéstől a csapat összerakásáig. Amennyiben a belefektetett energia ellenére a felhasználói élmény nem megfelelő a látogatók számára, úgy egy más alternatívát fognak választani. Ha hosszútávra tervezünk akkor nagyobb erőfeszítés kell a csapat részéről, a frissítés nehézségeket okozhat, illetve a használat és a változtatások optimalizálása.
Mik a legfontosabbak ha az ember egy webfejlesztő partnert keres? A fejlesztői tapasztalat és a tehetség kéz a kézben kell járjon, az üzleti szükségleteket hamar észre kell, hogy vegye, érthetően és értelemszerű kommunikációt kell folytasson, valamint megfelelően működő folyamatokat kell alkalmazzon a tervezéstől a minőség-ellenőrzésig.
KÖZÖSSÉGI MÉDIA
Facebook, YouTube, Twitter, Instagram, Snapchat, Linkedin – , amik mára kulcsfontosságúvá váltak a mindennapokban és minden vállalkozás számára. Kiváló marketing lehetőséget rejtenek magukban, ezért érdemes mindegyiket használni, hiszen rengeteg ember használja. Ismerjük meg, hogy melyiket mire is használják, hogy ki tudjuk aknázni a bennük rejlő lehetőségeket!
Üzletszerzés céljára nem csak a Facebookot tudod használni. A Twittert, az Instagramot vagy a Snapchatet is kitűnő lehet a vállalakozók számára a kommunikálásra, a marketing üzenetek célbajuttatására és az üzletszerzésre. Ezek a platformok másképpen működnek, mint a korábban megszokott lehetőségek – ezért érdemes jogilag is utána kérdezni a dolgoknak. Most megnézzük azt, hogyan működik, és mennyire ismert Magyarországon a Facebook, az Instagram, Snapchat, LinkedIn, valamint a Twitter.
Közösségi média: teljesen más mindennél
A közösségi oldalak a korábban megszokott egyirányúsított kommunikációt kétirányúvá tették, amihez a vállalkozásoknak is szükséges alkalmazkodniuk. A kapcsolattartás rendkívül gyorsan megy a közösségi oldalakon, közvetlen és szinte nincs pillanat, hogy ne működjön. A tartalmak a felhasználók megosztásai révén terjednek, így a cég kommunikációs szándékaitól független életet is élhetnek. Az üzenetek befolyásolása, megváltoztatása új szabályok szerint lehetséges. A termékek és szolgáltatások közvetlen bemutatását, reklámozását a szórakoztató és informatív tartalom váltja fel. Egyes közösségi médiafelületek eltűnnek, miközben új platformok alakulnak. A cégeknek ezekhez a folyamatokhoz is alkalmazkodniuk kell, azaz követniük kell a trendeket.
Facebook
Alapítás éve: 2004
Havi aktív felhasználó: 2 milliárd
Nők/férfiak aránya: 53/47
18–34 éves online eléréssel rendelkezők jelenléte: 89 százalék
A Föld 7,5 milliárd lakosa közül minden negyedik ember biztosan használja az alkalmazást. A cégek megjelenése szinte elengedhetetlen, globálisan 40 millió kisvállalkozás használja legalább a közösségi hálót. Magyarországon a felhasználók száma eléri a minimum 5,4 millió felhasználót, ez a legnépszerűbb közösségi oldal hazánkban. A magyar felhasználók 54 százaléka nő így a férfiak száma 47 százalék férfi, 16 százalékban csak asztali számítógépről, 26 százaléka pedig mobilról használja az oldalt, vannak akik mindkét eszközt használják (61 százalék), hogy elérje a közösségi oldalt. A felhasználók nagy része ma már Facebookról informálódik, sokszor követnek is másokat. A legismertebb oldal az Tibi atyáé, akinek a vicces bejegyzéseit Magyarországon 1,2 millió embert érdekel.
Egy keresőmarketinges a rugalmasságot a fejlesztői zsenialitást biztosítja, ami szükséges ahhoz, hogy minőségi kivitelezés születhessen. A webfejlesztő csapat már az első naptól kezdve részt kell vegyen a tervezésben, vagyis nem csak a kritériumoknak kell, hogy megfeleljen az oldal, hanem egy komplett üzleti stratégiának is amit együtt építhetünk fel.
Ideje frissíteni az oldalát? Hogy segítsünk? Mi ennek a folyamata?
Egy keresőmarketinges erre a legmegfelelőbb partner. Ő ugyanis egészen biztos, hogy a legkülönfélébb fejlesztési platformokat és technológiákat elsajátította. Agilis vagy vízesés modell szerint dolgozik, melynek keverékét az ügyfelek élvezik, ahol az MVP vízesés modell szerint készül, ott az új fejlesztés és funkciók, ahol pedig agilis, ott a szoftverfejlesztés szerint.
Akármelyik fejlesztés is zajlik, megismétlik és többször ellenőrzik a folyamatokat, hogy meggyőződhessünk a lehető legjobb végeredményről. A munka minőségére büszkének kell legyen egy marketinges. Ahhoz, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy ügyfeleink magas elvárásainak eleget teszünk, minőségbiztosítási csapatunk mindig ellenőrzi és teszteli a funkciókat, és visszacsatolást ad nekünk ahol csak lehet. Többszáz pontot vesznek alapul, a visszajelzések alapján pedig javítjuk az esetleges hibákat és a legjobb tudásunkat beleadva optimalizáljuk a weboldalt.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.