Mi a Wordpress? A tippek itt aranyat érnek.
Van valami mondanivalója a világnak? Gondoltál már arra, hogy belevágj a blogolásba? A WordPress vált az interneten a blogolás népszerű szabványává, és jó ötlet lenne többet megtudni róla, mielőtt blogolni kezdenél. Ez a cikk néhány jó tanácsot fogalmaz meg, amelyekkel elindulhatsz, vagy segíthetsz az utadon.
Hozz létre okos URL-címeket! Ne használj sok kulcsszót az URL-ben, és tartsd az egészet egyszerűnek és egyértelműnek. Kerüld a túlzott szóhasználatokat. Olyan okos permalinkeket akarsz létrehozni, amelyekre könnyű ránézni és könnyen érthetőek. Ez segít felhasználóbarátabbá és érthetőbbé tenni a blogodat.
Amikor különböző címkéket használsz a blogod témáihoz, tartsd szem előtt, hogy ezek szigorúan a blogod tartalmának keresésére szolgálnak. Ezeket a keresőmotorok nem használhatják. Ha azt szeretnéd, hogy az oldalaid kereshetőek legyenek a Google-ban, akkor telepítened kell egy SEO típusú bővítményt, például a Headspace-t.
Tanulj meg mindent, amit tudsz, mielőtt telepíted a WordPress-t. Minél többet tervezel előre, annál jobban tudsz elindulni. Kísérletezz különböző bővítményekkel, kutass a keresőoptimalizálás után, és tanulj meg eredeti, hatékony tartalmat írni, hogy megkönnyítsd a WordPress használatát.
Az egyik ok, amiért a WordPress-szel olyan nagyszerű dolgozni, az az, hogy a bővítményei káprázatos funkciókat kínálnak. Akárhogy is legyen, a bővítmények kiválasztásakor óvatosnak kell lenned. Ne csak úgy akarva-akaratlanul használd. Kezd az alapvető bővítményekkel: WP DataBase BackUp, All-In-One SEO Pack és WP Optimize. A többit válasszuk ki körültekintően, hogy pontosan azt kapjuk, amire szükségünk van.
Ha új vagy a WordPressben, ügyelj arra, hogy az oldalsávod egyszerű legyen. Győződj meg róla, hogy csak a legszükségesebbeket tartalmazza. A látogatóidnak nem szabad, hogy rengeteg hirdetés és banner között kelljen gyomlálniuk, hogy megtalálják azokat a linkeket, amelyekre kattintani szeretnének. Próbáld meg eltávolítani a Megjelenés és Widgetek menüpontban azokat az elemeket, amelyek nem járulnak hozzá semmit az ügyedhez vagy vállalkozásodhoz.
Használj céloldalt. Ahelyett, hogy közvetlenül az aktuális bejegyzésekre érkeznének, a felhasználók először ezen a céloldalon fognak áthaladni. Ezt számos célra használhatod, akár egy termék népszerűsítésére, akár saját magad népszerűsítésére. Sok téma rendelkezik céloldallal; vannak azonban fizetős lehetőségek is.
Sokan hagynak megjegyzéseket a bejegyzéseidhez? Ha ez a helyzet, akkor nehéz lehet mindet átválogatni. Telepíthetsz egy olyan bővítményt, amely ezt megteszi helyetted. Így egyszerűbb lesz a navigáció, és jobban rendszerezheted az oldaladat.
Médiát is beilleszthetsz a bejegyzéseidbe, csak beilleszted az URL-t, ahol szeretnéd, hogy a média megjelenjen. Például beilleszthetsz egy YouTube-videót egyszerűen úgy, hogy az URL-t beilleszted a szövegbe, ahol a videót szeretnéd lejátszani. Ügyelj arra, hogy az URL ne kéküljön el - ha ez történik, jelöld ki, és kattints a link feloldása gombra.
Engedd meg a látogatóknak, hogy e-mailben küldjék el maguknak a cikkeidet. Ez a megosztás szempontjából is kulcsfontosságú, mivel sok felhasználónak lehet, hogy a munkahelyén nincs hozzáférése a Twitterhez vagy a Facebookhoz, de esetleg szeretné megosztani a barátaival a te cikkeidet. A WordPress rendelkezik egy bővítménnyel az e-mailes megosztáshoz.
Tudod, hogy írhatsz bejegyzéseket, és a jövőben elküldheted őket a WordPressen keresztül. Mindössze annyit kell tenned, hogy a posztot az "Azonnali közzététel"-ről egy meghatározott jövőbeli dátumra és időpontra módosítod. Így írhatsz posztokat, és beállíthatod, hogy akkor is elküldhesd őket, amikor éppen nyaralsz!
Most, hogy több betekintést nyertél a WordPressbe, magabiztosabban fogsz belevágni a WordPressbe. Fogd az itt tanultakat, és kezdj el blogolni a személyes hasznodra, vagy ha szeretnél, merülj el az internetes marketing világában. A WordPress segíthet abban, hogy mindkettőben sikeres legyél.
kültéri lámpa, kültéri lámpa, sous vide, szuvidálás, szuvid, sous vide csülök,
kültéri lámpa, kültéri lámpa, sous vide, szuvidálás, szuvid, sous vide csülök
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal